SUBSKRYPCJA
jesli chcesz byc informowany o aktualizacjach na stronie podaj adres email:

zapisz wypisz

W dniach 20.~24.06.2016 Baronowie będą reprezentować Wrocław w Federations Cup Qualifier pod Barceloną! trzymajcie kciuki!      
Advertisement

1% Podatku

1 procent podatku

Sponsorzy

JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

FACEBOOK


 
KSB rozpoczęło sezon od 2 ważnych zwycięstw
21.04.2015.

Świetnie rozpoczął się baseballowy sezon dla KSB Wrocław. Wicemistrzowie Polski dwukrotnie pokonali na swoim terenie ubiegłorocznych brązowych medalistów – Dęby Osielsko 2:0 i 6:5

 

Do pierwszego niedzielnego spotkania wrocławianie podeszli w bojowych nastrojach i już na samym początku meczu po taktycznej zagrywce Roberta Roggenbucka 2 obiegi zapisały się na koncie gospodarzy. Jak się później okazało były to jedyne punkty zdobyte w całym spotkaniu przez obie drużyny. Rzadko bowiem zdarza się by obie drużyny popełniły tylko jeden błąd w defensywie przez cały mecz, a tak się właśnie stało tym razem. Szczelna obrona obu zespołów oraz świetne narzuty zarówno miotacza KSB – Raymonda Wojtali oraz ze strony Dębów – Pawła Sztejki spowodowały, że pałkarze obu ekip nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i mecz zakończył się tak jak 1. zmiana – 2:0 dla KSB Wrocław.

mecz nr 1

1

2

3

4

5

6

7

R

H

E

Dęby Osielsko

0

0

0

0

0

0

0

0

2

1

KSB Wrocław

2

0

0

0

0

0

0

2

5

0

Raymond Wojtala (W) – 7 IP, 2 H, 0 R, 2 BB, 8 K

Paweł Sztejka (L) – 6 IP, 5 H, 2 R, 2 ER, 2 BB, 1 HP, 7 K

IP (innings player) – rozegrane zmiany na miotaczu

H (hits) – liczba oddanych skutecznych odbić

R (runs) – liczba oddanych punktów ogółem

ER (earned runs) – liczba oddanych punktów z winy miotacza

BB (base on balls) – baza za darmo

HP (hit by pitch) – trafienie narzutem w pałkarza

K (strike out) – wyautowanie pałkarza na strajki (tzw. „kaczka”)

W drugim spotkaniu mieliśmy nieco więcej emocji, a to za sprawą zmieniającego się jak w kalejdoskopie wyniku. Prowadzenie przejmowała raz jedna, raz druga drużyna, sporo było ciekawych akcji zarówno w ataku, jak i w obronie. Prowadzenie 1:0 w 2.zmianie objęli zawodnicy KSB, a było ono dziełem 2 Łukaszów. Obieg zdobył Łukasz Nolbrzak po asyście i odbiciu debiutującego w KSB Łukasza Mareckiego na prawe zapole. Jednak w kolejnej odsłonie meczu to Dęby doszły do głosu i po odbiciu… Łukasza Snopka objęły prowadzenie 2:1. Kolejna 3.tura meczu przyniosła zmasowany atak ze strony KSB. Niemalże każdy pałkarz notował mocne odbicia, a festiwal hitów zakończył znowu jeden z Łukaszów – rozgrywający świetny mecz Łukasz Marecki. Wrocławianie zdobyli aż 3 obiegi i po 3.turze meczu prowadzili 4:2. W kolejnej zmianie świetnie na górce zaprezentował się już ostatni z Łukaszów w naszej drużynie – Łukasz Tur odsyłając szybko 3 pałkarzy Dębów do swojego boksu, dzięki czemu nadal utrzymywaliśmy 2 - punktową przewagę. Decydująca o wyniku meczu była 5.tura, którą to doskonale rozpoczęli pałkarze gości. Kilka odbić, a także nienajlepsza postawa obrońców KSB (2 błędy) spowodowały, iż skuteczne wybicie piłki przez Pawła Zagórskiego dało ponowne prowadzenie naszym gościom, którzy zdobywając 3 obiegi wyszli na prowadzenie 5:4. My jednak nie składaliśmy broni i bardzo szybko dogoniliśmy naszych rywali. Najpierw Tomasz Piwoński odbił piłkę za 2 bazy, a jego wyczyn za chwilę skopiował Paweł Łakomy, który nie dość, że sprowadził popularnego „Piwka” do bazy domowej po wyrównujący obieg, to jeszcze za chwilę sam zdobył dający nam prowadzenie punkt po ukradnięciu 3 bazy i błędzie łapacza drużyny gości. Wtedy to trenerzy obu drużyn najwyraźniej uznali, że czas na zmiany na pozycjach miotacza i tak na górkę wrócili bohaterowie w pierwszego meczu – Ray Wojtala oraz Paweł Sztejka. I tym razem „zajęli” się oni ofensywą swoich rywali w taki sposób, że żadna ekipa nie zdobyła już obiegów. Raymond Wojtala pierwszych czterech pałkarzy wyautował na strajki, a mecz zakończyła popisowa akcja podwójnego autu pomiędzy Marcinem Musiałkiem (łącznik) i Pawłem Łakomym (2 baza).

mecz nr 2

1

2

3

4

5

6

7

R

H

E

Dęby Osielsko

0

0

2

0

3

0

0

5

7

2

KSB Wrocław

0

1

3

0

2

0

x

6

8

4


Paweł Łakomy – 3 AB, 2 R, 2 H (za 2 bazy), 1 RBI

Łukasz Nolbrzak – 2 AB, 2 R, 1 H, 1 BB, 1 SB, 1 RBI

Łukasz Marecki – 3 AB, 2 H, 2 RBI

W najbliższy weekend KSB Wrocław będzie walczyło na 2 frontach. Druga drużyna wyjedzie do Miejskiej Górki, gdzie rozegra turniej w ramach 1.ligi, a przeciwnikami będą miejscowe Demony oraz Rawa Katowice. Z kolei w ekstralidze w niedzielne południe pierwsza drużyna KSB rozpocznie w Kutnie dwumecz z Centaurami Warszawa. Centaury w pierwszej kolejce nieznacznie uległy Mistrzom Polski Stali Kutno 2:4 oraz 0:4. W poprzednim roku oba spotkania z ekipą z Warszawy były niezwykle wyrównane i zakończyły się raz wygraną KSB 1:0 i raz wygraną Centaurów również 1:0, dlatego też mecze zapowiadają się niezwykle ciekawie, a transmisję online będzie można prawdopodobnie zobaczyć w internecie o czym poinformujemy w późniejszym terminie.

 

 

Zmieniony ( 21.04.2015. )
 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »

KSB TV

Partnerzy

JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

Tabela

EKSTRALIGA
RUNDA ZASADNICZA


Drużyna Z P %
1.

Centaury Warszawa

12 4 .750
2.

Stal Kutno

15 5 .750
3.

Silesia Rybnik

12 6 .667
4.

KSB Wrocław

8 10 .444
5. Dęby Osielsko  4 14 .222
6.

Piraci Władysławowo

3 15 .167

   

1. LIGA - Grupa Płd.

Drużyna Z P %
1.

Gepardy Żory

4 0 1.00
2.

KSB2 Wrocław

1 3 .250
3.

Rawa Katowice

1 3 .250

Z - liczba odniesionych zwycięstw

P - liczba poniesionych porażek

% - stosunek zwycięstw do meczów