SUBSKRYPCJA
jesli chcesz byc informowany o aktualizacjach na stronie podaj adres email:

zapisz wypisz

W dniach 20.~24.06.2016 Baronowie będą reprezentować Wrocław w Federations Cup Qualifier pod Barceloną! trzymajcie kciuki!      
Advertisement

1% Podatku

1 procent podatku

Sponsorzy

JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

FACEBOOK


 
Intensywny weekend 25-26 kwietnia dla KSB oraz KSB 2
28.04.2015.

W ostatni weekend (25-26 kwietnia)zawodnicy KSB rozegrali dużo meczy. W sobotę KSB2 brało udział w turniejuw ramach rozgrywek 1 ligi w Miejskiej Górce, gdzie wygrali obydwa swoje mecze ( z Demonami MIjeska Górka oraz Rawą Katowice), a w niedzielę pierwsza drużyna KSBWrocław wybrałą się na dwumecz do Kutna na spotkania z warszawskimi Centaurami. Ten wyjazd zakończył się podziałem punktów pomiędzy drużynami. W "czytaj całość" onbszerna relacja z wyjazdów. 

Od początku pierwszego spotkania w Kutnie przystąpiliśmy do ataku i szybko wyszliśmy na prowadzenie 1:0. Mogło być ono jeszcze bardziej okazałe, ale dwukrotnie mocne i płaskie odbicia naszych zawodników przy obstawionych bazach zostały wyłapane przez naszych rywali. Przewagę udało się powiększyć w 4. turze spotkania po odbiciu Marcina Musiałka na lewe zapole i obiegu Macieja Biernackiego (3:0). Świetnie poraz kolejny na górce miotacza spisywał się Ray Wojtala i przeciwnicy nie mieli zbyt wielu okazji do zdobycia pierwszego punktu. W przedostatniej 6. rundzie meczu Centaury zajęły jednak 1 i 3 bazę przy tylko 1 aucie z dużą szansą na odrobienie strat. Ale świetna akcja w obronie i podwójny aut w wykonaniu Pawła Łakomego (2B) i Marcina Musiałka (SS) zapobiegła zdobyczy punktowej Centaurów. W końcówce meczu wrocławianie dołożyli jeszcze jeden obieg i ostatecznie pewnie wygrali 4:0.

Jeśli pierwszy mecz można uznać za dominację naszego miotacza, to drugie spotkanie było już teatrem jednego aktora – tym razem miotacza Centaurów. Mike Renery nie pozwolił ani razu na skuteczne odbicie naszej ofensywie oddając tylko 2 bazy za darmo i zanotował tzw. „no-hitter”. Do 4. tury spotkania meczy był bardzo wyrównany, nie notowaliśmy zbyt wielu popisów w ataku, jednak to Centaury po błędzie naszego 3 –bazowego i łapacza wyszły na prowadzenie 1:0. Kolejna runda to już kilka dobrych odbić naszych rywali i powiększenie przewagi do 4:0. Nie udało nam się przetrzymać naporu drużyny z Warszawy i w ostatniej zmianie przy kilku błędach naszej obrony ulegliśmy dość wysoko 0:8. Mimo tego z bilansem 3 wygranych 1 porażki zajmujemy póki co 2.miejsce w tabeli ekstraligi.

Szansę na poprawę tego bilansu i zbliżenie się do prowadzącej Stali Kutno (bilans 6-0) będziemy mieli już w najbliższy piątek 1. maja, gdzie na wrocławskim Zakrzowie zmierzymy się w dwumeczu z Gepardami Żory. Pojedynki z tą drużyną zawsze należą do bardzo wyrównanych, a ubiegłoroczne pojedynki w półfinale play-off na pewno przejdą do historii, gdy od stanu 0-2 wygraliśmy 3 kolejne mecze awansując do finałów Mistrzostw Polski. Gepardy zrewanżowały nam się jednak w finale Pucharu Polski zdobywając to cenne trofeum. Jak oba zespoły zaprezentują się w nowym sezonie? Już za klika dni będzie można to zobaczyć na dobre rozpoczęcie długiego majowego weekendu…

DEBIUT zanotowała drużyna KSB 2 w pierwszym swoim turnieju w ramach 1 ligi, który odbył się w Miejskiej Górce. Nasz zespół to mieszanka doświadczenia i młodości, są zawodnicy, którzy urodzili się w roku 1980 oraz juniorzy z 1997. Jak widać drużyna od samego początku dobrze się zrozumiała – odnieśliśmy dwa zwycięstwa. Na górce miotacza wystawiliśmy w ciągu turnieju trzech miotaczy, którzy zaprezentowali się niezwykle pozytywnie: Szymon Skarżyński, Marcin Borowski oraz Mateusz Iwanowski. Kolejny turniej 1 ligi odbędzie się 24 maja w Żorach, a we Wrocławiu będziemy gospodarzami 27 czerwca.

Wyniki turnieju 1 ligi: 

KSB Wrocław vs. Demony Miejska Górka 13:3

Rawa Katowice vs. Demony Miejska Górka  2:13

KSB Wrocław vs. Rawa Katowice 14:4

 

Zmieniony ( 28.04.2015. )
 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »

KSB TV

Partnerzy

JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

Tabela

EKSTRALIGA
RUNDA ZASADNICZA


Drużyna Z P %
1.

Centaury Warszawa

12 4 .750
2.

Stal Kutno

15 5 .750
3.

Silesia Rybnik

12 6 .667
4.

KSB Wrocław

8 10 .444
5. Dęby Osielsko  4 14 .222
6.

Piraci Władysławowo

3 15 .167

   

1. LIGA - Grupa Płd.

Drużyna Z P %
1.

Gepardy Żory

4 0 1.00
2.

KSB2 Wrocław

1 3 .250
3.

Rawa Katowice

1 3 .250

Z - liczba odniesionych zwycięstw

P - liczba poniesionych porażek

% - stosunek zwycięstw do meczów