SUBSKRYPCJA
jesli chcesz byc informowany o aktualizacjach na stronie podaj adres email:

zapisz wypisz

W dniach 20.~24.06.2016 Baronowie będą reprezentować Wrocław w Federations Cup Qualifier pod Barceloną! trzymajcie kciuki!      
Advertisement

1% Podatku

1 procent podatku

Sponsorzy

JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

FACEBOOK


 
Dwa zwycięstwa z Gepardami Żory
06.05.2015.

Niecodzienny przebieg miała rywalizacja pomiędzy KSB Wrocław a Gepardami Żory w ubiegły piątek podczas zaległej kolejki baseballowej ekstraligi. Chociaż w dwumeczu wrocławianie dwukrotnie wygrywali, to trzeba przyznać, że Gepardy pokazały się z dobrej strony na zakrzowskim boisku.

Pierwsze spotkanie rozgrywane w strugach padającego deszczu od początku układało się po myśli naszych gości. Gepardy rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia wychodząc już w pierwszym podejściu ofensywnym na wysokie prowadzenie 3:0. KSB dopiero po chwili otrząsnęło się z jakby zimowego snu nie dopuszczając żorzan w kolejnej rundzie do zdobyczy punktowych. Jednak obrona Gepardów spisywała się bardzo dobrze i mimo kilku dobrych odbić wrocławskich zawodników, nie udawało się nam zdobyć żadnego obiegu. Do tego w 3.zmianie Gepardy powiększyły jeszcze przewagę po kilku dobrych wybiciach oraz błędzie naszego prawozapolowego i dość pewnie prowadziły 5:0. Rzadko kiedy udaje się odrobić taką przewagę w 7-zmianoych meczach, jednak nienajgorsza tego dnia gra w ataku przyniosła w końcu zdobycze punktowe dla KSB – worek z punktami otworzył Łukasz Nolbrzak po bardzo dobrym wybiciu za 2 bazy. Kolejne 2 obiegi wlały nadzieję na pozytywny wynik, gdyż było już tylko 5:3 dla naszych gości. Mimo, iż Kamil Stajer z Gepardów powiększył prowadzenie swojej drużyny do 6:3 po mocnym wybiciu za 3 bazy, to decydującą akcją okazała się sytuacja z przedostatniej 6.zmiany. Przy wyniku 6:4 dla naszych gości, łącznik Gepardów popełnił błąd przy chwycie piłki, dzięki czemu odbicie Tomasza Piwońskiego przy 2 zajętych bazach przyniosło upragnione 2 obiegi dla KSB i tym samym mieliśmy na tablicy wynik remisowy 6:6. Wrocławianie jeszcze w tej zmianie poszli za ciosem i po kolejnych 3 obiegach wygrali pierwsze piątkowe spotkanie 9:6.

 

Drugi mecz, choć od początku był bardzo wyrównany dzięki dobrej postawie miotaczy (Ray Wojtala – KSB i Przemysław Kruczek – Gepardy), to jednak wrocławianie od połowy spotkania zaczęli sukcesywnie powiększać swoją przewagę. „Worek” z punktami dla KSB rozwiązał dobrze dysponowany w ataku Piotr Duszeńko, który zanotował dwa hity oraz zdobył dwa punkty dla KSB.  Goście, mimo kilku zmian na górce miotacza nie mogli powstrzymać ataku wrocławskich zawodników, czego zwieńczeniem był dawno nie oglądany na wrocławskim Zakrzowie homerun dzieła Pawła Łakomego, który przypieczętował piątą już wygraną w tym sezonie KSB Wrocław 7:2. W najbliższy weekend KSB będzie pauzować ze względu na rozgrywany we Wrocławiu Puchar Polski kadetów, natomiast już 16 maja (sobota) dojdzie do szlagierowo zapowiadającego się spotkania. Na Whirpool Arena przyjedzie bowiem lider rozgrywek (bilans 6-0) i aktualny Mistrz Polski – Stal Kutno.

 

 

Zmieniony ( 06.05.2015. )
 
« poprzedni artykul   nastepny artykul »

KSB TV

Partnerzy

JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

Tabela

EKSTRALIGA
RUNDA ZASADNICZA


Drużyna Z P %
1.

Centaury Warszawa

12 4 .750
2.

Stal Kutno

15 5 .750
3.

Silesia Rybnik

12 6 .667
4.

KSB Wrocław

8 10 .444
5. Dęby Osielsko  4 14 .222
6.

Piraci Władysławowo

3 15 .167

   

1. LIGA - Grupa Płd.

Drużyna Z P %
1.

Gepardy Żory

4 0 1.00
2.

KSB2 Wrocław

1 3 .250
3.

Rawa Katowice

1 3 .250

Z - liczba odniesionych zwycięstw

P - liczba poniesionych porażek

% - stosunek zwycięstw do meczów