W dniach 20.~24.06.2016 Baronowie będą reprezentować Wrocław w Federations Cup Qualifier pod Barceloną! trzymajcie kciuki!

JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

FACEBOOK

SuperPuchar 2016 sprawdzianem formy przed europejskimi pucharami
16.05.2016.

Po Już za 3 tygodnie dwie polskie drużyny będą zmagały się w europejskim pucharze Federations Cup (odpowiednik 4. Ligi Europejskiej). W dwóch równoległych turniejach wezmą udział: Mistrz Polski 2015 - Stal Kutno (turniej w Londynie) oraz zwycięzca Pucharu Polski 2015 - w tym przypadku była to również drużyna Stali, więc możliwością grania w Europie zdobył drugi finalista PP - Barons Wrocław (turniej w Barcelonie).

W minioną sobotę mieliśmy możliwość sprawdzenia formy obydwu drużyn w bezpośrednim pojedynku o SuperPuchar 2016.

Relację ze spotkania można obejrzeć na:

Jeżeli chcesz poznać wynik naciśnij "Czytaj całość"

Mecz rozgrywany w bardzo szybkim tempie dostarczył szczególnie w końcówce sporo emocji. Na początku spotkania Stal szybko objęła prowadzenie po błędzie obrony Baronów i hicie w wykonaniu Mariusza Grzanowskiego (2:0). W kolejnych ośmiu zmianach obie drużyny nie zdobyły już żadnego obiegu. Miotacz Stali – Krzysztof Piotrowski został wybrany MVP spotkania. W połowie meczu zmienił go Artur Wojtczak, który również radził sobie bardzo dobrze i tylko 3 hity wrocławian w całym spotkaniu nie mogły za bardzo zagrozić doskonale funkcjonującej obronie Stali. Także obrona Baronów spisywała się bardzo dobrze z grającym cały mecz na miotaczu – Marcinem Musiałkiem. Mecz trwał tylko 2h i 20 minut.

W najbliższy weekend wraca już ligowa karuzela. Baronowie zmierzą się na Zakrzowie z Silesią Rybnik i będą to niezwykle ważne mecze dla układu tabeli. Goniąca nas drużyna Dębów Osielsko złapała ostatnio wiatr w żagle i by być pewnym awansu do wrześniowych play-offs potrzebne będą dwie wygrane ze świetnie spisującymi się w tym roku rybniczanami.